כיצד מסייעים יתרונות הגבס לעיצוב תאורה? – חסכוני, נוח לעיצוב, בטיחותי ומעורר השראה – אלו הן רק חלק מיתרונותיו של הגבס בשימוש לעיצוב תאורה בבתים ובמשרדים.

הגבס הוא חומר גלם המהווה כיום חלק בלתי נפרד מעיצוב בתים ומשרדים, ואפשר לייחס זאת ליתרונותיו הרבים. הוא זמין, זול ומאפשר לספק פתרונות שונים בהתאמה אישית ובמגוון סגנונות עיצוב, באמצעות יצירת חלל נקי, מסודר ופונקציונאלי. בנוסף, באמצעות השימוש בגבס ניתן לשדרג את מראה הבית ללא צורך בשיפוץ נרחב ארוך ויקר. אחת הדוגמאות הטובות ביותר לכך זו האפשרות לעיצוב תאורה בגבס.

מהו עיצוב תאורה בגבס?

לרוב השימוש בגבס לצרכי תאורה הוא כדי ליצור תאורה שקועה. תאורה זו מובנית בתוך קיר הגבס והיא נראית כחלק מהקיר או שהיא נסתרת מהעין. התוצאה היא תאורה נעימה ומיוחדת המוסיפה רבות למראה הבית ולאווירה ולכן מעצבי פנים רבים בוחרים לשלב את התאורה השקועה בפרויקטים השונים שהם מובילים. הגבס הוא חומר גלם אידיאלי לצורך כך, ואפשר לייחס זאת ליתרונות הרבים שהוא מביא עמו.

חומר גלם חסכוני

העיצוב המודרני שם משקל רב על נוחות ופונקציונליות לצד רמה גבוהה של אסתטיקה. זו הסיבה שאת גופי התאורה הגדולים שתפסו מקום ועלו כסף רב, החליפו גופי תאורה שקועים בתוך קירות גבס. כך גם חוסכים מקום וגם מקנים מראה מיוחד ומעוצב לחלל בדרך מהירה ופשוטה. לתאורה עצמה נהוג להשתמש כיום בנורות לד, אשר עמידותן הגבוהה והאור הנעים שהן יוצרות חוסכות מהלקוח את הצורך בתחלופה של נורות בתדירות גבוהה או במציאת פתרונות לחימום שהנורות מהדור הישן יצרו. כלומר, לא רק הגבס עצמו הוא חסכוני, אלא גם התאורה החבויה בו.

חומר גלם נוח לעיצוב

את לוחות הגבס ניתן לעצב במגוון צורות וגדלים, בדרך נוחה ומהירה. אין ספק שמדובר ביתרון גדול שניתן לנצל לטובת פינות שונות ברחבי הבית וגם לצורך עיצוב תאורה בגבס. דוגמה שממחישה זאת בצורה טובה היא הנמכה של תקרת גבס. הנמכת התקרה מאפשרת לשלב גופי תאורה שקועים או שאינם נראים כלל לעין, וכך ליצור תקרות מעוצבות ומרהיבות ביופיין המשאירות רושם רב ומשפיעות על האווירה.

חומר גלם בטיחותי

תכנון בית פרטי מקצועי ועבודה מדויקת ומוקפדת של הנמכת תקרה ושילוב גופי תאורה בגבס, מאפשרים גישה נוחה בעת הצורך להחלפת הנורות או כשיש צורך לתקן ולטפל בתקלה באזור. הגישה הקלה והאפשרות להסיר את לוחות הגבס בכל עת היא שיקול בטיחותי חשוב. כמו כן, המרווח שנוצר בין הגבס לקיר מאפשר להסוות חוטי חשמל, לחפות מקומות בעייתיים ולמקם את התאורה גם במקומות מאתגרים, בדמות גוף תאורה מרכזי וגדול בתקרה וגופי תאורה קטנים כמו ספוטים לאורך הקירות ונישות גבס מעוצבות.

כדי שכל היתרונות של הגבס יהיו זמינים לעיצוב התאורה בביתכם, חשוב לפנות למעצבת פנים בעלת וותק ומוניטין, אשר יודעת כיצד לתכנן בצורה יסודית ומקיפה את פתרונות הגבס השונים ברחבי הבית בצורה אידיאלית ובהתאמה אישית לצרכים הספציפיים שלכם.

לירז חזן היא מעצבת פנים המתמחה בתכנון עבודות גבס והתאמה לצרכים האישיים של כל לקוח ולקוח. אם אתם מעוניינים בעיצוב תאורה בגבס, אתם מוזמנים ליצור אתנו קשר ולתאם פגישת ייעוץ ראשונית.

מעוניינים בעיצוב בתים פרטיים? השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם